Tudj meg többet a kezelésekről!

Élet Virága Masszázs

60/70 perc

Metamorf masszázs

Életünk során különböző kellemetlen lelki hatások érnek bennünket, amelyek elraktározódnak a tudat legmélyén. Ezek az élmények lehetnek traumák, sokkok, fájdalmak, megaláztatások, szégyenérzetek, szeretetmegvonások, lelkiismeret-furdalások. Különösen a magzati és a kisgyermek korban ért traumák, hatások a legerőteljesebbek. Bár a garázdájuk már rég elfelejtette magát a történést, de a lélek emlékszik rájuk, teherként, lelki sérülésként mérgezik a személyiséget. Ezek a lelki blokkok, gátak, akadályozzák a szabad energiaáramlást, ami kihat a tudatra, a testre, a háttérből mérgezik az életünket, akár gátlásokat, viselkedési, önértékelési problémákat is okozhatnak, félelmekkel, fóbiákkal, depresszióval küzdhetünk. Nem úgy működik az életünk, ahogy szeretnénk, nem tudjuk megoldani az utunk során felmerülő problémákat. Betegségeink hátterében gyakran lelki sérelmeink állnak. Hogy nyitottabbá és oldottabbá váljunk, meg kell szabadulnunk a pszichikai blokkoktól, amelyek megakadályozzák a bennünk lévő életenergia szabad áramlását. Ha legbelül nem stimmel valami, védekező rendszerünk összeomlik, és utat enged a legkülönbözőbb kóroknak, ilyenkor lépnek fel a pszichoszomatikus betegségek.

Minden embernek 3 múltja van: az előző életek, a méhen belüli időszak (a magzati időszak a fogantatástól a születésig), és a jelenlegi élet (a születés pillanatától a jelenlegi pillanatig). A múltbéli traumák mind a három idősíkról származhatnak. A Metamorf masszázs segít mindhárom múlt síkon feloldani a problémákat, segít az előző életekből áthozott tudattalan, hátráltató emlékek feloldásában, a magzati korban, és a születés utáni életben kialakult lelki blokkok feloldásában.

Alkalmazása során a kezelt személy mély, megváltozott tudatállapotba kerül, mely élmény szinten a magzati korba viszi őt vissza. Ebben a megváltozott tudatállapotban az érintések hatására elinduló energia –a jelent és a múltat összekötve – utat nyit a páciens problémáinak múltbeli eseményeihez, melyek feldolgozódnak, megszűnnek nyomasztó teherként tovább létezni.

A Metamorf masszázs a mindennapi életvitelben, életszemléletben hoz változást, javítja a kedélyállapotot, és lehetőséget teremt a teljesebb, örömtelibb élet élésére. Erre utal az elnevezése is: metamorfózis: átalakulás, átváltozás. 

Nem kimondott masszázsról van szó, hanem egyfajta energetikai hatásról. A kezelést végző személynek nem kell ismernie a vendége problémáját, hiszen lehet, hogy ő maga sincs tisztában azzal, hogy milyen múltbéli kellemetlenség okozta a mostani tüneteit. A terapeuta csak közvetítőként van jelen a folyamatban, az igazi munkát a páciens teste és lelke végzi. Rendszeresen végezve átalakul a páciens, segít eltüntetni a félelmeket, a gátlásokat, a nyomasztó érzéseket. Nyitottabbá válhatunk, megnő az önbizalmunk, az életkedvünk, a jövőbe vetett hitünk. A nyomasztó dolgok holnap is meglesznek, de már nem hatnak ránk. Megváltoznak céljaink, hozzáállásunk. Mellékhatásként a pszichoszomatikus betegségek is rendbe jöhetnek, vagy csak kevesebb gyógyszert kell szedni. (rendszeres végtaggörcsök, tic, gyomorfekély, cukorbaj, allergia, asztma, migrén, depresszió, pánik, körömrágás, autoimmun betegség, szívritmus zavar, szívszúrás, vérnyomás panaszok, izzadás, szájszag, hajhullás, gyakori megfázás, influenza, gyakori torok és fülfájás, az állandóan hideg végtagok felmelegszenek, vese, máj, epe, emésztési gondok, ízületi problémák, rendszeres idegbecsípődések).

A kezelés időtartama: 60-70 perc

1 óra 30 perc

Teljes test masszázs

A rendszeres masszázs nem csak tested felfrissítése, izmaid ellazítása céljából fontos, hanem mert idegrendszeredre is jótékonyan hat. Teljesítőképességed fokozódik, kevésbé leszel fáradt, ellenállsz a téged érő negatív energiáknak és nyugodtabbá, kisimultabbá, magabiztosabbá válsz.

30 perc

Hátmasszázs

A mindennapi megterhelés, a stressz során izmaink görcsössé válnak, melyen hátmasszázzsal segíthetünk. A hátmasszázs jótékony hatásai a kezelés jellegéből fakadóan serkentik a vérkeringést és egyszerre frissíti a testet és a lelket. A hátmasszázs élénkítő és lazító hatásának köszönhetően tökéletes lehetőség a stressz oldására vagy akár helyi fájdalomcsillapításra.

30 perc

Nyak- és vállmasszázs

A masszázs levezeti a váll- és nyakkörnyéki izomfeszültséget. Azokra az energiavonalakra hat, amelyek a vállak felső részétől lefelé futnak, ahol izomcsomók alakulhatnak ki, ha az ember hosszú időn keresztül végez ülőmunkát.

1 óra

Relaxáló-frissítő masszázs

A Relaxáló masszázs a svéd masszázs alapjaira épülő masszázs, ami a testi feszültségek oldására összpontosít. Nyugodtabb, lazább fogásrendszerből álló kezelés. Hatására a test ellazul, relaxációs üzemmódba kapcsol. A Relaxáló masszázs tökéletes választás a felgyülemlett feszültség oldására. Ellazítja a feszült izmokat, nyugtatja idegrendszerünket, erősíti immunrendszerünket. Relaxáló masszázs közben testünk lelassul, csökken a vérnyomás, szabályosabb lesz a pulzus és a légzés. Relaxáló masszázs után napunk kellemes, esti alvásunk pedig nyugodtabb, mélyebb lesz.

1 óra

Svéd masszázs

A svéd masszázs a test összes izmára kiterjedő, erőteljes, frissítő, kondicionáló masszázs, mely fellazítja az izmokat. Pozitív hatásai: • Megnyugtatja és ellazítja testünket és simogatja lelkünket • Javítja a vérkeringést, és gyorsítja az anyagcserét • Segíti az izmok regenerálódását, lerövidíti, csökkenti az izomláz tüneteit, meggyorsítja a tejsav, húgysav és egyéb anyagcsere-hulladékok távozását a szövetekből • Csökkenti a stresszt • Oldja a görcsösséget és a feszültséget • Javítja az általános közérzetet és elősegíti a pozitív életszemléletet.

Stresszoldó, öregedéstgátló arc- és fejmasszázs Szombathelyen

Stressz minden embert ér, legyen akár felnőtt, akár gyerek, az ébresztőóra reggeli csörgésétől egészen a paplannal való esti huzakodásunkig. A stressz szervezetünk válasza mindenfajta plusz követelményre, külső hatásra vagy változásra, legyen az kellemes vagy kellemetlen, fizikai vagy mentális jellegű. Gyakran említjük rosszalló értelemben, de nélküle megölne bennünket az unalom. ez adja meg a hajtóerőt különböző feladatok elvégzéséhez, sportoláskor versenyszellemet ébreszt; tárgyalásokon, vizsgákon növeli a teljesítőképességet. A stressz váltja ki izgatottságunkat egy érdekes esemény előtt, s csigáz fel annyira, hogy nyaktörő mutatványokra vállalkozzunk. Önbizalmunk fokozódhat, energiánk megnövekedhet tőle.

A stressz csak akkor káros, ha a többletteher túl nagy ahhoz, hogy megbirkózzunk vele, és többé nem tudunk nyugodt, ésszerű módon hozzáállni a problémákhoz. Stressz reakcióink roppant egyéniek. Más tényezők is közrejátszhatnak, ha a terhelés túlzottá válhat, vagy túl sokáig tarthat, a körülmények rosszabbodhatnak, esetleg nem kapunk segítséget. Mindannyiunknak különbözik a stressztűrő képessége, és az adott körülmények is módosítják. Ami egyszer felvidít valakit, máskor talán bosszantja. És a stresszre is mindannyian másképp reagálunk. Míg  egyesek agresszívvé válnak egy apró bosszúságtól is, és  mindenkit okolnak érte környezetükben, mások magukba fojtják a feszültséget. Általában a „nem bírom tovább”, és  „túl sok ez nekem” kifakadások hangzanak el, amikor túl nagy stresszben élünk.

Az idült stressz hatásai

Míg a rövid idegi tartó, pozitív stressz új erőt adhat, az elhúzódó (idült) negatív stressz enyhe, de állandó felajzottságban tartja a testet és a lelket, ami elszívja a szellemi és fizikai energiát. ez az állapot sokszor olyan lassan alakul ki, hogy sokan észre sem veszik magukon a változást. Életünk minden oldalát érinti. Apró-cseprő gondokat szörnyű csapásnak tekintünk és azon kapjuk magunkat, hogy ébren vagyunk az éjszaka kellős közepén, miközben kavarognak fejünkben a gondolatok. Talán nehezen koncentrálunk a munkára, kétségbe vonjuk képességeinket, ezáltal csökken a teljesítményünk. Később szomorúság törhet ránk, reménytelenség és tehetetlenség érzésével, vagy dühkitörések, ha a kollégákkal, szomszédokkal nézeteltérésbe keverünk. Olyan lehangolttá válhatunk, hogy kedvünk sem lesz reggel felkelni az ágyból, kényszerevéssel vagy alkoholfogyasztással próbáljuk felrázni magunkat Megmagyarázhatatlan gyomorpanaszok, fejfájás, a nyak és a váll izmainak merevsége alakulhat ki.

Ha a szervezetet hosszú távon túlzott stressz éri, a testi és lelki egészség komolyan károsodhat, nagyrészt azért, mert a stresszhormonok beavatkoznak a keringésbe és az immunrendszerbe. Ha ez tartóssá válik, az idült stressz állandósult magas vérnyomáshoz, emésztési zavarokhoz, migrénhez, hátfájáshoz, szívpanaszokhoz, valamint bőr- és hajproblémákhoz vezethet. A stresszhormonok az immunrendszert is legyengítik, ezáltal fogékonyabbá válunk a fertőzésekre és az allergiákra. A betegségeknek körülbelül 70 százaléka vélhetően közvetlen kapcsolatban áll a testi, lelki és szellemi stresszel.

A fejmasszázs és a stressz

A stresszoldó arc- és fejmaszázs egyidejűleg hat fizikai és pszichológiai szinten, szembeszállva a testi és szellemi feszültséggel, a letargiával, és javítja a közérzetet.

Testi szinten a masszázs ellazítja a feszült, kötött izmokat, enyhíti az izomlázat és a fájdalmakat, mobilizálja az ízületeket, és szabályozza a vér- és nyirokkeringést, tehát helyreállítja a normális működést.

Ahogy a testi kellemetlenségek eltűnnek, nyugodtabbá válunk, és fesztelen, pozitív hozzáállással könnyebb megoldani a napi problémákat.

A masszázs által előidézett mély fizikai és szellemi relaxáció bizonyítottan hatásos a stressz tüneteinek enyhítésében, így megelőzi a komolyabb megbetegedést.

Pszichológia szinten a masszázs időt enged arra, hogy feloldódjunk, és a gondokat, problémákat más szemmel nézzük. A masszázs csendjében és békéjében az elme ellazul és feltöltődik energiával. A gondoskodó érintés segít helyreállítani önbizalmunkat, és serkenti az „örömhormonok”, az endorfinok felszabadulását, melyek szembeszállnak a stressz hormonokkal a véráramban, és erősítik az immunrendszert, fokozva a fertőzésekkel szembeni védelmet.

A masszázs megkönnyíti az elfojtott feszültségek feloldását, amely gyakran nagyfokú érzelmi felszabadultsághoz vezet. A relaxáció hatása elősegíti a testet-lelket ellazító mély légzést.

A masszázs hozzásegít, hogy jobban odafigyeljünk önmagunkra, ami gyakran vezet a stressz korai felismeréséhez, és annak belátásához, milyen fontos a testi-lelki ellazulás.

A stresszoldó, öregedésgátló arc- és fejmasszázst nemcsak a fejen végezzük, mint azt a neve sugallja, hanem az arcon, a vállon, a háton és a karokon is. Ezek mind olyan területek, ahol a rossz testtartás, felgyülemlett érzelmi stressz, vagy a számítógép előtt eltöltött hosszú órák miatt feszültség halmozódott fel. A masszázs számos különböző mozdulata segít ellazítani a megfeszült, fájó izmokat, enyhíti az izommerevségeket, serkenti a vérkeringést, gyorsítja a lerakódott méreganyagok kiválasztását, s ily módon csillapítja a fejfájást és a szem megerőltetését, valamint növelni az ízületek mozgékonyságát. Hozzásegít továbbá a mélyebb légzéshez, ami fokozza a friss oxigénnel teli vér áramlását az agyban, s ez által letisztultabb gondolkodást, erőteljesebb koncentrációt és jobb emlékezőképességet tesz lehetővé.

 

A stresszoldó, öregedésgátló arc- és fejmasszázs rendszeres alkalmazása egészségesebbé teszi a hajat és a bőrt, s így fiatalosabb, üdébb és vonzóbb személyiséget varázsol belőlünk. A megélénkült vér- és nyirokkeringés gondoskodik a haj és bőr sejtjeinek friss oxigénnel és tápanyaggal való ellátásáról. Elősegíti, hogy a mérgező anyagok minél hamarabb távozzanak testünkből, biztosítva ezáltal szervezetünk egészséges fejlődését és működését. A tápláló olajok tisztító, hidratáló és erősítő hatásúak, óvják a hajat és a bőrt az időjárás, a környezetszennyezés és mindenfajta igénybevétel káros hatásaitól.

 

Miben segít a fejmasszázs?

  • Az arc, fej, nyak a hát és a váll izomfájdalmának enyhülése
  • A nyak és vállízületek mobilitásának növekedése.
  • A feszültségeredetű fejfájás csillapodása.
  • Energiaszint növekedése.
  • Stressz, idegesség, levertség és enyhe fokú depresszió oldódása.
  • Nagyobb kreativitás, tisztább gondolatok, jobb koncentráció.
  • Nyugalom, kiegyensúlyozottság, jó közérzet.
  • Pihentetőbb, frissítőbb alvás.
  • Mélyebb, lassabb légzés.
  • Erősebb immunrendszer

AromaTouch érintés Szombathelyen

Az AromaTouch masszázs technikát Dr. David K. Hill fejlesztette ki. CPTG minőségű, azaz 100%-os tiszta terápiás illóolajokkal dolgozta ki a technikát.

Ennek a masszázsnak a hatékonysága a megfelelően felhasznált olajkeverékekben és esszenciális olajokban és az alkalmazott mozdulatokban rejlik, miközben az olajok egyfajta szinergiát alakítanak ki testünkben.

Az AromaTouch masszázs terápiának egyszerre van felemelő, energiaszint-növelő, ugyanakkor nyugtató, egyensúlyteremtő hatása, testünk és lelkünk számára egyaránt.

A masszázs során az olajokat lágy érintéses technikával visszük fel a hátra, a fej hátsó részére, a fülekre és a talpakra. A masszázs során érintjük a test meridiánjait és energiaközpontjait, ezzel egyensúlyba hozzuk a szervezet működését, felfrissítjük a testet és a lelket.

Az első két olaj ellazítja a testet. A Balance hozzájárul a test általános jóllétéhez, fokozza a nyugalom érzését, csillapítja a felfokozott érzelmi állapotot. A Levendula megnyugtatja a testet és az elmét, áthangolja a kedélyállapotot, enyhíti az idegrendszer okozta stresszt.

A harmadik és a negyedik olaj támogatja a test energetikus működését. Teafa nyugtatja a szöveteket, tisztítja a testet. OnGuard természetes helyreállító képességgel bír, támogatja az immunrendszer egészséges működését.

Az ötödik és hatodik olaj enyhíti az izmok feszülését. AromaTouch nyugtatja és oldja a feszültségérzetet a szövetekben. Deep Blue hűsíti és megnyugtatja a szöveteket, enyhíti az izomfájdalmakat.

 

A hetedik és a nyolcadik illóolaj pezsdítő hatású. Vadnarancs javítja a kedélyállapotot, csillapítja az idegességet, fizikai és érzelmi egyensúlyt teremt. Borsmenta elősegíti a szellemi éberséget, élénkítő, üdítő hatást gyakorol, feltölti energiával a testet.

 

Kinek ajánlott az Aromatouch Technika?

 

Stresszes életmód esetén

Gyulladáscsökkentés és fájdalomcsillapítás

Idegrendszer kiegyensúlyozására

Léleksimogató és harmonizáló (pánikbetegség, szorongás, félelem kezelése)

Mély relaxáció elérésére

Méregtelenítési funkció fokozásához

Az öngyógyító folyamatok beindításához

Alvási problémák esetén

Izom vagy ízületi fájdalom csillapítására

Immunrendszer erősítéséhez

 

A stressztűrő képesség csökkenése “rá van írva” a gerincre, a feszült életet élő embernek a gerincizmai is feszesek. A feszes gerinc következtében csökken a fizikai és lelki alkalmazkodóképesség a világ kihívásaival szemben, romlik a belső szervek vegetatív beidegzésének harmóniája.

 

Ha elvesztél a stresszes hétköznapokban vagy ha csak egy kis kényeztetésre vágysz, keress bizalommal!

Reflexzónás talpmasszázs Szombathelyen

A szervezet minden esetben az egyensúlyi állapot megteremtésére és megtartására törekszik. A reflexzóna masszázs célja az öngyógyító életerők folyamatos aktivizálása. A test különböző részein (talp, tenyér, orr, fül, ajak, szem, arc, nyelv, skalp, has, hát) a szervezet egészének kicsinyített mása található. Ezeken a pontokon jelzi a szervezet, ha valahol felborult az egyensúly és az életerők működése csökkent. Ha zavar támad a szervezet energetikájában, az hatással van a kiválasztási folyamatokra is, ilyenkor a reflexzónákban a salakanyag különböző elváltozások, lerakódások formájában jelenik meg. Minél nagyobb és tömörebb az elváltozás a zónában, annál gyengébb az adott területhez tartozó szerv vagy szervrendszer, annál régebben áll fenn az egyensúlyzavar.

A reflexzóna masszázs során a felvevő csatornákon keresztül (energiapályák – meridiánok, idegvégződések, elektromos csatornák) a nyomás hatására egyszerű reflexet váltunk ki a belső szervekben. A reflex nem más, mint a nyomás-ingerre adott, akartunktól független ösztönös reakció. Az inger hatására elektrokémiai impulzus jön létre, ami eljut a központi idegrendszerbe és ezzel együtt az adott szervhez. Folyamatosan történik az oda-vissza jelzés addig, amíg az egyensúly helyre nem áll az adott szervben. Egy időben történik a változás a központi idegrendszerben, a vegetatív idegrendszerben és az érintett szervekben. Gyakorlatilag az egész szervezetben rezgésminőség változás jön létre, amelynek eredményeként beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa.

 

Idegrendszeri hatás

A láb reflexzónáinak masszírozásával idegimpulzusokat váltunk ki, melyek a vegetatív idegrendszert érintve áthangolják a belső szervek, izmok, mirigyek működését. Az idegsejtek élő szövetek, de egy időben elektromos csatornák is. Ha károsodnak, sérülésük az idegrendszer működési zavarához vezet, így az üzenetek, reakciók lassabban jutnak el a szervekhez, és így a szervezet összműködésében is zavar keletkezhet.

A reflexológia módszerével, egyszerű reflexhatás segítségével, az idegvégződések stimulációján át meg lehet szüntetni a szervezetben a kommunikációs akadályokat. Az idegi működés szabályozásában így eredményt érhetünk el.

 

Méregtelenítés

A helytelen táplálkozás, a káros szenvedélyek, a mozgásszegény életmód, a negatív érzelmi hatások, a stressz következtében a sejtekben és a szövetekben felhalmozódnak a mérgező anyagok, ami gátolja az energia szabad áramlását. Normális működés esetén a méreganyagok kiürülnek a méregtelenítő szerveken (máj, emésztőrendszer, vese, tüdő), a testnyílásokon és a bőrön keresztül.

Mérgek lehetnek a szervezet által termelt, de kiürülésre nem kerülő biokémiai anyagok (hormonok, húgysavmaradványok, stb.), a testben felhalmozódó kémiai származékok, melyek a környezetből kerülhetnek be (tartósítószerek, színezékanyagok, gyógyszerek, szennyezett levegő), és a negatív gondolatok is.

Talpmasszázs során hatunk a méregtelenítő szervekre, jobb lesz a vér- és nyirokkeringés, és fokozódik a méreg- és salakanyagok kiválasztása és kiürülése. A lelki mérgektől a test ellazítása és a pozitív energia bejutása révén szabadulhatunk meg.

Vérkeringést befolyásoló hatás

A vérkeringés feladata a sejtek megfelelő oxigén- és tápanyag ellátása, illetve a salakanyagok elszállítása. A rohanó, civilizációs életmód, a helytelen táplálkozás és a stressz hatására a vér pH-ja savas irányba tolódik el, ami az erek beszűküléséhez, az érfalak rugalmatlanná válásához, vérkeringési zavarokhoz és vérnyomásproblémákhoz vezethet.

Talpmasszázzsal hosszú távon biztosítani lehet az erek rugalmasságát, a sejtek jó oxigén- és tápanyag ellátását, a méreganyagok gyors elszállítását és kiürülését. Ezen kívül segíthetjük a talpon levő kristályszerű lerakódások, az idegvégződések mentén felhalmozódó képletek fellazítását és kiürülését. A gravitáció is hozzájárul a blokkok kialakulásához, hiszen a láb a keringés egyik végpontját alkotja, itt kell a vérnek legyőznie a nehézségi erő vonzását, és felfelé kell indítani a vért. A rossz cipő, az ülő, mozgásszegény életmód is rontja a láb vérellátását.

 

Nyirokkeringést befolyásoló hatás

A nyirokkeringés szervrendszerét a nyirokcsomók és limfatikus szövetek rendszere, valamint a központi és perifériás nyirokszervek alkotják. A nyirokerek a vérerekhez hasonlóan behálózzák egész testünket, fontos szerepet játszanak a méregtelenítésben, a hormonok szállításában, de legfőképpen az immunrendszer naprakész működését segítik elő. Ha a szervezetben lelassul az energiaáramlás és felborul az egyensúly, akkor a nyirokfolyadék megrekedhet, és koncentráltan tárolja a méreganyagokat.

A nyirokrendszer alapos és rendszeres masszírozásával segítjük a méregtelenítést és az immunrendszer működését.

Hormonrendszeri (endokrin-rendszeri) hatás

A hormonrendszer a szervezet kémiai működését szabályozza, a hormonok fontos szerepet játszanak a harmonikus működésben. A hormonokat termelő belső elválasztású mirigyek kölcsönösen hatnak egymásra, ha bármelyik működésében zavar támad, az agyalapi mirigy (hipofízis) hozza létre az egyensúlyt. A hormonrendszer az érzelmeket és a gondolatokat is befolyásolja, ha működése harmonikus, akkor kiegyensúlyozottak vagyunk.

Reflexológiával hatni tudunk a hormonrendszer működésére, a masszázs hatására alulműködés esetén fokozódik, túlműködés esetén csökken a kémiai anyagok vérbe jutása.

Fájdalomcsillapító hatás

A fájdalom a test olyan erős jelzése, ami már nem hagyható figyelmen kívül, az életerő pangására, elzáródására utaló jel. A reflexmasszázs alkalmazásával a szervezet saját fájdalomcsillapító anyagait aktiváljuk, ez az endorfin, ami 5-10-szer erősebb, mint a morfium. A fájdalom helyének és intenzitásának értékelése az agyban történik, a reflexológiával elérhetjük, hogy az agy fokozottabb endorfin termelésre adjon ki utasítást. A „kapuellenőr” („gate control”) elmélet alapján az idegrendszer csak korlátozott mennyiségű érzékszervi hatás lereagálásra képes, a reflexzónákra kifejtett nyomással a szervezetre túl sok információ hat és ezzel kényszerül a fájdalomkapu bezárására, így megszűnik a fájdalomérzet, és a test relaxált állapotba kerül.

Lazító, feszültségoldó, harmonizáló hatás

A stressz kétféle minőségben jelentkezik. A pozitív stressz mindaz, ami segíti a szervezetet alkalmazkodni és az akadályokat leküzdeni, illetve nagyobb teljesítményre ösztönöz. Ilyenkor a szervezet aktiválja a vegetatív idegrendszer szimpatikus és paraszimpatikus részeit egyaránt, az egész szervezet minden sejtje a feladat megoldására összpontosít.

A negatív stressz az, amikor minden apróság gátlást, félelmet vált ki, minden sejtet érint a stresszhelyzet, az egész ember görcsben van. A hosszú távú negatív stressz esetén a szervezetet a kimerülés veszélye fenyegeti. Stresszhatás során a belső és külső tényezők egyaránt számítanak. Pozitív gondolatminták kialakításával és gyakorlásával oldható a belső feszültség, növelhető a stressztűrő képesség.

A talpmasszázs segít a feszültségoldásban, az ellazulásban. Az izmokban felhalmozódott negatív élmények, görcsök oldódnak, a külvilág ingerei eltompulnak, az egész szervezet kiegyenlítődik és feltöltődik energetikailag.

Talpunkon keresztül gyógyulhat az egész testünk?

Testünkben léteznek úgynevezett mikrorendszerek – reflexzónák. Mikrorendszernek nevezzük azokat a területeket, ahol a szervezet visszatükrözi a szervek működési állapotát, az anatómiai rendellenességeket és elváltozásokat, jóval a betegségek megjelenése előtt. A szervezet mindig arra törekszik, hogy ha valamilyen változás történik, azt időben jelezze, ezzel felhívja a figyelmet az aktuális feladatokra, és lehetővé teszi a komolyabb problémák megelőzését. 4 olyan mikroterület van a testen, amelyen a szervezet teljes leképezése látható, ezek: a kéz, a talp, a fül és az írisz. A többi mikroterület (arc, orr, ajkak, fogak, nyelv, has, hát, skalp, Head-zónák) a szervezet részkivetüléseit

MIRE SZÁMÍTHATUNK TALPREFLEXOLÓGIA KEZELÉS KÖZBEN ÉS UTÁN?

A kezelés időtartama 40-60 perc, illóolajos lábfürdő előzi meg. A masszázs krémmel  történik, masszázságyon fekve. Közben relaxáló zene szól, lehet pihenni, aludni, de akár beszélgetni is. A talpmasszázs általában nagyon kellemes érzés, nem csak a testnek, a léleknek is. Előfordul, hogy némelyik zóna érzékenyen reagál a nyomásra, nem cél, hogy elérjük a fájdalomküszöböt, de a még elviselhető úgynevezett “kellemes fájdalom” jótékonyan hat.

Relaxált, nyugodt, kiegyensúlyozott állapotba kerülünk talpmasszázs után és sokkal többet mosolygunk, mint előtte  Általában sokkal nyugodtabban alszunk. A talpmasszázst követő napokon több az energiánk, tele vagyunk tettvággyal és pozitívabbak a gondolataink.

A szervezet méregtelenítő folyamatai azonnal beindulnak talpmasszázs után, ezért néhány “kellemetlen” tünetre is számítani kell, ezek mind azt jelentik, hogy hatékony volt a masszázs:

 

– a vizelet színe, szaga és mennyisége megváltozhat
– a széklet színe, állaga megváltozhat
– több váladék ürülhet az orrból
– fokozottabban izzadhatunk
– pattanások jelenhetnek meg bőrünkön
– erős fejfájásunk lehet közvetlenül a masszázs után

MILYEN GYAKRAN JÁRJUNK TALPREFLEXOLÓGIA KEZELÉSRE?

A szervezet felborult egyensúlya, rossz működése, már kialakult betegségek esetén nagyon fontos a rendszeresség, általában heti 1-2 talpmasszázs javasolt, kúraszerűen, több héten át. Ha szeretnénk megelőzni a betegségek kialakulását, megerősíteni immunrendszerünket és karbantartani, harmonizálni egész szervezetünk működését, akkor kéthetente vagy havonta egyszer érdemes talpmasszázsra járni. Szervezetünk jelezni fogja, hogy milyen rendszerességet igényel.